מידע מורחב

כך תייצרו הודעת Push Notifications עשירה ב- Android כמו גרופון

Sep18
כך תייצרו הודעת Push Notifications עשירה ב- Android
כמו גרופון


במרבית האפליקציות באנדרואיד כיום, מוטמעת היכולת של שליחת הודעות פוש. יכולת זו נחשבת לאחת החשובות בשמירה על הקשר עם משתמשי האפליקציה וביכולת שלך כבעל / מפתח האפליקציה להניע אותם לבצע פעולות מסוימות בתוך האפליקציה. עם זאת, במרבית האפליקציות התצוגה של הודעות הפוש הינה בסיסית ביותר - אייקון מוקטן של האפליקציה ולצידו כותרת (לעיתים פשוט שם האפליקציה), כאשר מתחתיה תיאור טקסטואלי קצר.


עם זאת, הודעה פוש יכולה להיות מעניינת הרבה יותר! אחת הדוגמאות היותר טובות לכך, היא הצורה בה גרופון שולחים את הודעות הפוש שלהם - תמונה גדולה ומפתה, עם פרטים כגון מחיר לתשלום וגובה ההנחה ואפילו עם כפתור הנעה לפעולה.


במדריך זה נלמד איך ליצור הודעת פוש שכזו.

הטמעת Push Notifications באפליקציה

אם האפליקציה שלכם עדיין לא תומכת באופן בסיסי בקבלת הודעות פוש, גשו למדריך הקצרצר של PushApps בנושא זה:
http://wiki.pushapps.mobi/display/PUSHAPPS/Android+Getting+Started
המדריך ייקח אתכם צעד אחר צעד, החל מיצירת האפליקציה ב- Google Developers ועד לשליחת הודעת הפוש הראשונה באמצעות ממשק המנהל של PushApps.

אירוע קבלת הודעת Push

מיד לאחר הרישום ל- PushApps עם המפתחות הייחודיים לך, נרצה ״להשתלט״ על אירוע קבלת ההודעה למכשיר עצמו. כלומר, נרצה להריץ קטע קוד שלנו כאשר מתקבלת הודעות Push למכשיר. באמצעות PushApps קל מאוד לעשות זאת:

1. במחלקת ה- Application (במידה ולא קיימת מחלקה כזו בפרוייקט שלך, אנא צור אחת) הירשם ל- PushApps באמצעות ה- Google API Project Number ו- Push Apps Token.

2. כעת נרצה ש- PushApps יתריע לנו ברגע קבלת ההודעה ועל כן עלינו לממש את הממשק - PushAppsMessageInterfaceבניית View מותאם אישית

השלב הראשון בבניית View ייחודי לכם, הוא כתיבת ה- XML של אותו View. בחלק הזה בעצם אין כל חידוש - בדיוק כפי שאנחנו מייצרים View חדש באפליקציה עבור Activity כלשהי או Fragment, גם כאן נייצר XML חדש, אשר ישכון בתייקית ה- res/layout. במדריך זה אנו מדגימים View הדומה בצורתו לזה של גרופון ועל כן ה- XML המצורף מייצג View זה. עם זאת, ביכולתכם לייצר כל View שתרצו, כאשר המגבלה היחידה הינה גובהו - לאור העובדה כי לא מדובר ב- View של מסך מלא, אלא ככזה המוצג ב- Notification Center, הוא אינו יכול גבוה ככל שתרצו.

1. יצירת ה- XML:2. כעת נרצה לחבר את ה- XML שיצרנו לקוד וכמובן לעדכן את ערכי ה- View עם נתונים המגיעים מההודעה עצמה:
שליחת ההודעה מממשק המנהל של PushApps

שליחת ההודעה מממשק המנהל של PushApps הינה פשוטה ביותר. על מנת ללמוד על הממשק קצת יותר לעומק בקרו בwiki שלנו -
http://wiki.pushapps.mobi/display/PUSHAPPS/Admin+Console


והתוצאה הסופית


בהצלחה עם הודעות הפוש המשודרגות שלכם!

המדריך נכתב על ידי אסף רון, מוזמנים לפנות בכל שאלה אל
www.pushapps.mobi
עדיין לא נרשמת לאתר ? לחץ כאן להרשמה מהירה
נא המתן...
דירוג


עליך להתחבר כדי להגיב. לחץ כאן להתחברות.