מידע מורחב

 • תאריך
 • שעה 00:54
 • ע"י
 • צפיות 2539
 • תגובות 7
 • דירוג 5 /5
 

פיתוח אפליקציות לכל הסמארטפונים עם Flash Builder 4.5 for PHP

May20
פיתוח אפליקציה על סמארטפונים היא בעיה ידועה, לכל מכשיר יש מערכת הפעלה שונה ושפה שונה לפיתוח. ישנו iOS, אנדרואיד ובלאקברי כך שפיתוח אפליקציה אחת לכולם הופכת למסובכת פי כמה.

הרבה חברות טובות ניסו ליצור איזושהי מעטפת או סביבה שתאפשר פיתוח חד פעמי של אפליקציה וקימפולה למספר סמאטפונים בלי לשכתב את הקוד.
עכשיו נכנסה לזירה Adobe עם Flash builder 4.5. גירסה זו מבוססת עורך Eclipse ומאפשרת פיתוח אפליקציות בצורה מהירה לאייפון (ראו הערה למטה), אנדרואיד ובלאקברי בכתיבה חד פעמית של הקוד.

האפליקציות מבוססות ActionScript ומאפשרת בעזרת העורך המצוין מבוסס ה- Eclipse לכתוב את הקוד בצורה מהירה, פשוטה וקלה לבדיקות.
בעזרת מספר לחיצות תוכלו לבחון את האפליקציה שלכם על ממשק וירטואלי (סימולטור) שידמה את המכשיר אותו אתם רוצים לבדוק, וגם מאפשר לבדוק את האפליקציות על המכשיר עצמו(!!) בזמן אמת כאשר הוא מחובר למחשב. כן אתם בטח מתחילים להבין את העוצמה של פיתוח של קוד אחד שמתאים לכמה פלטפורמות ומאפשר בדיקות על כל סוגי המכשירים וגם על המכשיר עצמו אם הוא מחובר למחשב.


דבר נוסף ומדהים שאדובי עשו הוא שיתוף פעולה עם Zend חברת ה-PHP המובילה בתחום, ואפשרו לשלב את האפליקציות שלכם ואת הקוד בצורה שקופה מול קוד PHP. הדבר מאפשר לאפליקציה לתקשר עם השרת, בסיסי נתונים ובעצם להיות בקשר ישיר מול הנתונים מבלי לעשות סלטות באוויר. אה כן ושכחתי לציין שישנה אפשרות לדבג את הקוד PHP שלכם ישירות מהאפליקציה...
מה זה אומר ?
כתבתם אפליקציה שלוקחת רשומות מבסיס נתונים בשרת ומציגה אותם במכשיר. אז כעת חוץ מדיבוג הקוד ActionScript שכתבתם תוכלו לדבג את קוד ה-PHP שרץ על השרת שלכם (הפומבי או המקומי) תוך כדי ריצה של האפליקציה בסימולטור וגם תוך כדי ריצה של האפליקציה במכשיר. כן, לא יאומן תוכלו להעלות את האפליקציה בזמן אמת על המכשיר, ללחוץ עם האצבע על ההפעלה של האפליקציה ולהתחיל לדבג במחשב את קוד ה- PHP ולראות שהוא מחזיר את הנתונים הרצויים. חוסך שעות של עבודה ושל אינטגרציה.

הכל נעשה בצורה מאוד שקופה בעזרת Flash Builder, שבו כותבים את קוד ה- PHP וגם את קוד ה- Action Script, מקמפלים ויוצרים את הקשרים המתאימים בלחיצת כפתור והופ - יש לכם אפליקציה לכל סוגי המכשירים שציינתי.

זה הסבר כללי על השיפורים החדשים, ישנם עוד הרבה וכל העסק הזה בתחילת דרכו.

הערות:
פלאש עבור מכשירי אפל לא אפשרי מכיוון שהוא לא רץ על מערכת ההפעלה. מה שאפל עשו הוא תרגום של הפלאש לקוד ג'אווה סקריפט ו- HTML5 ומאפשרים בעצם לחקות את קבצי הפלאש בצורה טובה מאוד.
כרגע גירסת Flash Builder 4.5 לא תומכת ב- iOS, אך בקרוב מאוד אדובי מבטיחה להוציא את הגירסה המשופרת התומכת במכשירי אפל.


צפו בסרטון הבא המדגים את השימוש ב- Flash Builder עם PHPעדכון: המהפכה הגיעה | פיתוח iOS ל- Windows בפלאש בעזרת FB 4.5.1
עדיין לא נרשמת לאתר ? לחץ כאן להרשמה מהירה
נא המתן...
דירוג
 1. הי עמית,
  סקירה יפה מאוד, 2 שאלות :
  1. האם אתה יודע על ממשק של אפליקצייה שנכתבה בFlash Builder לאפליקצייה שנכתבה בAndroid SDK?
  2. האם הכלי הנ"ל מחייב כתיבה בPHP ?

  תודה !
  עינב
 2. היי
  1. כל הכלי הזה הוא חדש מאוד ולכן אין הרבה דוגמאות ברשת. אני אישית לא מכיר, ני מאמין שחיפוש קצרצר יעלה תוצאות ושבעתיד הקרוב נראה המון דוגמאות לאפליקציות cross platform.
  2. הכלי ממש לא מחייב פיתוח PHP. פיתוח PHP הוא צד שרת ולא לקוח ולכן רק אם רוצים ניתן לפתח את צד השרת בו.
 3. עמית,
  הנושא של פלטפורמה אחת להרבה מכשירים נראית כמו משהו אידאלי אבל כמו שזה נראה בינתיים זה לא באמת נתמך בפלאפונים... בבלקברי לפי מה שאני קורא זה נתמך רק בטבלט, באייפון זה אולי מתחיל קצת להיכנס עם כל מיני האקים וכו'.
  אני טועה?

  בניה
 4. תראה זה נושא שרק עכשיו מתחיל להתפתח. עדיין לא נחשפנו לאפליקציות גדולות שפותחו בפלטפורמה אחת ואני מאמין שזה רק עניין של זמן.
  בלאקברי עם כל הכבוד לא כזה נפוץ, מה שמעניין אנשים זה לבנות אפליקציות לאייפון ואנדרואיד, וזה נושא שעובד דווקא סבבה, אומנם האפליקציות לא באותה איכות ויכולת כמו אפליקציות native, אבל לאפליקציה סבירה זה יכול להוות פתרון מצוין. משחקים או דברים שמצריכים פעילות ספציפית של רכיבי המכשיר צריכים להיבנות במיוחד לפלטפורמה הרצויה.
 5. שואל אותי נשמע לי עוד סוג של EPIC FAILER
  ניסו לעשות את זה מספר פעמים אבל ...
  פלאש ומוביל .....
 6. האם אפשר , לפתח ב php , גם אפליקציות שמשתמשות בחומרה כמו מצלמה וחשייני מיקום?


עליך להתחבר כדי להגיב. לחץ כאן להתחברות.