מידע מורחב

  • תאריך
  • שעה 21:46
  • ע"י
  • צפיות 2020
  • תגובות 0
  • דירוג 5 /5

חמש הסיבות המובילות לאימוץ אנליזה-סטטית של קוד

Mar25
השוק מציע מגוון גדול של כלים וטכנולוגיות בהם תוכל להשתמש ולשפר את ביצועי קבוצת הפיתוח שלך, מבין כל אלה, מה הם הכלים הכי מתאימים לך?
מתוך נסיוני המעשי בפיתוח מוצרים ופרוייקטים וניהול צוותי פיתוח גדולים, הנה חמש הסיבות המובילות לכך שאנליזה סטטית (ניתוח קוד מקור – Static Code Analysis) צריך להיות כלי הפיתוח הבא שאתה רוכש.

1. החזר השקעה מהיר (ROI)
בתוך זמן קצר (כמה שעות על מאגר קוד גדול מאוד), כלי אנליזה כגון Klocwork יספק תוצאת ניתוח, ויפרט כשלים וחולשות בקוד שלך. באמצעות מציאת כשלים בשלב מוקדם במחזור הפיתוח, אנחנו מסוגלים לחסוך 20 שבועות פר מפתח פר שנה, בצוות קטן של 10 מפתחים. ככל שיש יותר קוד ו/או יותר מפתחים אזי החיסכון גדול יותר וההחזר על ההשקעה מהיר יותר.

2. שיפור ומיקוד צוות הבדיקות
במקום פשוט לחשוף ולהציג באגים של המפתחים, הבודקים ישקיעו את זמנם בבדיקות הפונקציונליות אל מול הדרישות. ניתוח קוד מקור יקל עליהם לבצע את תפקידם כ"שלוחי הלקוחות" במקום לדווח בעיות תכנות שהיו יכולות להיפתר בשלב הפיתוח.

3. פחות הפרעות מכלים אחרים
שימוש בכלי אינו דורש מקרי בוחן (test cases), רתמה (harness), פונקציות-דמה (stubs) או דיבוג מסובך. האנליזה האוטומטית אינה מריצה בפועל את הקוד, כך שאין סיבה להקים כמות גדולה של סביבות הרצה והגדרות ייצור. כל הבעיות הפוטנציאליות מדווחות בתוך סביבת הפיתוח, CLI, או בממשק וובי. ההשפעה הגדולה ביותר על הפיתוח שלך תהיה המיון הראשוני ודירוג הממצאים המדווחים ע"י הכלי (וגם לזה יש מתודולוגיות לעבודה יעילה וממוקדת).

4. כיסוי אנליזה מדהים
האנליזה הסטטית של Klocwork מחפשת מאות סוגי בעיות שונות בנושאי אמינות, אבטחה, תחזוקביליות, וקריאוּת הקוד. היות והכלי אינו מריץ את הקוד שלך אלא רק בוחן ומנתח אותו בכל המסלולים הנחוצים לעיבוד, אתה צפוי לגלות: תקלות קריטיות שלא הכרת, תקלות שהכרת בקיומן אך היית מעדיף לגלות בדרך זולה יותר ע"י אנליזה סטטית, וכאלה שלא היית מסוגל למצוא בשיטות אחרות.

5. המפתחים שלך יאהבו אותך
מפתחים שונאים לתקן באגים, במיוחד כיבוי-שריפות שמתרחשות רגע לפני השלמת פיצ'ר, שחרור גרסה או יציאה לשוק. תן להם את הכלים למצוא בעיות קריטיות בזמן שהם כותבים ובשלב מוקדם לפני ביצוע build, בדיקות, או שחרור-גרסה וכך תשחרר באופן ניכר את הזמן שלהם לכתיבת קוד חדש, על חשבון זמן שהיה מבוזבז על תיקון בעיות שהיית מוצא בשלבי פיתוח מאוחרים ויקרים.
עדיין לא נרשמת לאתר ? לחץ כאן להרשמה מהירה
נא המתן...
דירוג


עליך להתחבר כדי להגיב. לחץ כאן להתחברות.